המדריך המלא:
טיפול פסיכולוגי לילדים מחוננים

ינשוף פנימי

אתם נמצאים כאן:

ביצה

או: אני רוצה לדעת אם הילד שלי מחונן

גוזל

או: כנראה שהילד שלי מחונן

ינשוף

או: הילד שלי אובחן כמחונן

הגדרה: פסיכולוג ילדים מחוננים

כל אדם אשר חש במצוקה ובקושי בהתמודדות עם אתגרי היומיום יכול לקבל טיפול פסיכולוגי, והדבר אינו שונה כשמדובר בילד מחונן אשר אתגרי היומיום שלו רבים וחמורים בהרבה משל ילדים ובני נוער ממוצעים אחרים בגילו.

שאלות ותשובות

ועוד איך. למען האמת, הם כנראה צריכים טיפולים פסיכולוגיים יותר מאשר כל ילד אחר.

טיפול פסיכולוגי לילדים מחוננים

הידעתם?

הורים רבים נותנים לילדים שלהם טיפול תרופתי כדוגמת ריטלין או קונצרטה מייד עם הגילוי על הפרעת הקשב ובכך מנטרלים את יכולות המחוננות והיצירתיות של הילדים שלהם! טיפול תרופתי עלול לפגוע משמעותית בתפקוד של הילד, מכיוון שמדובר בתרופה ממריצה עם תופעות לוואי – חוסר תיאבון, קושי להירדם בלילה, עייפות, ניתוק ואפאטיות.

לסיכום

בכל מקרה שבו ילד מחונן מציף קשיים מסוימים ובעיקר בגילאים הצעירים, ננקוט בהדרכת הורים לילדים מחוננים כדי לשלב את ההורה ולסייע לו להיות הגורם התומך והמטפל העיקרי.

עם זאת, אם הדרכות ההורים אינן מספיקות, או בגילאים מאוחרים יותר כשהילד כבר מסוגל להתמודד בעצמו עם הקשיים או חווה אתגרים שההורים לא תמיד יכולים לעזור לו בהם, יש לפנות לטיפול פסיכולוגי ספציפי שיוכל לתת לילד עצמו להבין את המצב, לסגל התנהגויות נכונות וליצור לעצמו דרכי התמודדות עם כל סיטואציה.

שיתוף המדריך המלא בנושא "טיפול פסיכולוגי לילדים מחוננים" ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

מאמרים נוספים בנושא ילדים מחוננים

הדרכת הורים למחוננים

הדרכת הורים למחוננים

למי רלוונטי לפנות להדרכת הורים, מתי צריך אותה, כיצד מבוצעת הדרכת הורים ואיך היא נראית, מה היא תיתן לי כהורה לילד מחונן ועם אילו קשיים אצליח להתמודד בזכותה, כולל דוגמאות ספציפיות מהחיים.

חוגי העשרה לילדים מחוננים

חוגי העשרה לילדים מחוננים

מהם חוגי העשרה לילדים מחוננים ומדוע ילד מחונן בכלל זקוק להעשרה נוספת? מהן ההשלכות של ילד מחונן אשר לא רשום לחוג העשרה? אילו חוגי העשרה קיימים ומהם הטיפים לבחירת חוג מתאים לילד?