יצירת קשר בנושא מְחוֹנָנִים

יצירת קשר

הורים יקרים, אנחנו כאן כדי לשמוע אתכם!

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה בעמודי התוכן של האתר?

יש מידע שלא ברור לכם והייתם רוצים הבהרה מקצועית לגביו?

יש תוכן נוסף בנושא הורים למחוננים שהייתם רוצים באתר?

מעוניינים לשמוע על שירותי הייעוץ, האבחון והטיפול שלנו?

זקוקים לעזרה מקצועית בנושא מחוננים ומחפשים המלצה?

אנחנו כאן בשבילכם!

בינתיים,

אולי תוכלו למצוא תשובות לשאלות שלכם ברשימה הבאה:

אם יש לילד שלי את רוב המאפיינים באתר, הוא מחונן?

לא ניתן לקבוע מחוננות ללא אבחון מקצועי. עם זאת, הרשימות מבוססות מחקרים בינלאומיים וסטטיסטיקות שהעידו על אחוזים גדולים מהילדים המחוננים, ולכן יש בהן אמת במידה מסוימת כדי לדעת האם יש טעם להביא את הילד לאבחון מחוננים מקצועי. כך או כך, גם ילד שלא עונה על המאפיינים ברשימה יכול להיות מאובחן כמחונן, ולכן לא ניתן להסתמך עליהן באופן בלעדי.

האם המידע והתכנים שיש באתר מעודכנים?

בהחלט. המידע עדכני ורלוונטי לשנת 2024.

אם הילד שלי אובחן כבר כמחונן, האתר רלוונטי לי?

בהחלט. ישנם עמודי תוכן באתר שרלוונטיים להורים שילדיהם אובחנו כמחוננים. אבחון המחוננים הוא לא סוף התהליך, אלא רק ההתחלה. לאחר שהילד מאובחן כמחונן מתחילה העבודה האמיתית של ההורה, של הילד ואפילו של מסגרת החינוך. האתר כולל המלצות מקצועיות, ידע פרקטי והסבר על הדרכות הורים למחוננים, טיפולים פסיכולוגיים למחוננים ומתי הם נדרשים.

מי כותב את התכנים באתר, איך אדע שהמידע מהימן?

כל התכנים המוצגים באתר הם מקצועיים ומהימנים ב-100%, נכתבו בעזרת כותבת התוכן מורטקסט ועל בסיס ראיונות עומק שנעשו עם מנהלת המכון רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה עם ניסיון של מעל 35 שנה והתמחות מיוחדת בילדים ונוער מחוננים, בהדרכות הורים ובייעוץ, באבחון ובטיפול ילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב.

איך בעצם האתר עושה כסף, מי מרוויח ממנו?

האתר הוקם ללא מטרת רווח! החזון שלנו במסגרת "מכון דרור - פסיכולוגיה וחינוך" הוא לתת את הידע המקצועי שאספנו במשך שנים ארוכות - בצורה חינמית באינטרנט, נגישה לכל הורה. יש לנו רצון אמיתי להעלות את המודעות לילדים מחוננים ולהביא סוף לערפל, לחוסר הוודאות ולתסכול שחווים הורים וילדים מחוננים, ובכך אף למנוע טעויות רבות שנגרמות לילדים מחוננים הן במסגרת המשפחתית והן במסגרת החינוכית.

בעבודת המכון אנחנו נתקלים פעמים רבות בהורים שכלל לא הכירו תחומים רבים הקשורים לילדיהם המחוננים, הגיעו לאבחון מקצועי מאוחר מדי ובשל כך נאלצו לספוג קשיים יומיומיים בלי שהילד הצליח למצות את הפוטנציאל שלו ולקבל את המענה הראוי למצבו מהגורמים החינוכיים השונים.

המטרה שלנו היא לגשר בין הידע הלא-מונגש ובין ההורים, ובכך לסייע למשפחות רבות להפוך את העתיד של ילדיהם המחוננים לטוב יותר.

אנחנו כאן בשבילכם: