יצירת קשר בנושא מְחוֹנָנִים

יצירת קשר

הורים יקרים, אנחנו כאן כדי לשמוע אתכם!

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה בעמודי התוכן של האתר?

יש מידע שלא ברור לכם והייתם רוצים הבהרה מקצועית לגביו?

יש תוכן נוסף בנושא הורים למחוננים שהייתם רוצים באתר?

מעוניינים לשמוע על שירותי הייעוץ, האבחון והטיפול שלנו?

זקוקים לעזרה מקצועית בנושא מחוננים ומחפשים המלצה?

אנחנו כאן בשבילכם!

בינתיים,

אולי תוכלו למצוא תשובות לשאלות שלכם ברשימה הבאה:

אם יש לילד שלי את רוב המאפיינים באתר, הוא מחונן?

לא ניתן לקבוע מחוננות ללא אבחון מקצועי. עם זאת, הרשימות מבוססות מחקרים בינלאומיים וסטטיסטיקות שהעידו על אחוזים גדולים מהילדים המחוננים, ולכן יש בהן אמת במידה מסוימת כדי לדעת האם יש טעם להביא את הילד לאבחון מחוננים מקצועי. כך או כך, גם ילד שלא עונה על המאפיינים ברשימה יכול להיות מאובחן כמחונן, ולכן לא ניתן להסתמך עליהן באופן בלעדי.

האם המידע והתכנים שיש באתר מעודכנים?

בהחלט. המידע עדכני ורלוונטי לשנת 2024.

אם הילד שלי אובחן כבר כמחונן, האתר רלוונטי לי?

בהחלט. ישנם עמודי תוכן באתר שרלוונטיים להורים שילדיהם אובחנו כמחוננים. אבחון המחוננים הוא לא סוף התהליך, אלא רק ההתחלה. לאחר שהילד מאובחן כמחונן מתחילה העבודה האמיתית של ההורה, של הילד ואפילו של מסגרת החינוך. האתר כולל המלצות מקצועיות, ידע פרקטי והסבר על הדרכות הורים למחוננים, טיפולים פסיכולוגיים למחוננים ומתי הם נדרשים.

מי כותב את התכנים באתר, איך אדע שהמידע מהימן?

כל התכנים המוצגים באתר הם מקצועיים ומהימנים ב-100%, נכתבו בעזרת כותבת התוכן מורטקסט ועל בסיס ראיונות עומק שנעשו עם מנהלת המכון רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה עם ניסיון של מעל 35 שנה והתמחות מיוחדת בילדים ונוער מחוננים, בהדרכות הורים ובייעוץ, באבחון ובטיפול ילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב.

מי הגוף שעומד מאחורי האתר? מה המטרה שלכם?

החזון שלנו במסגרת "מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך" הוא לתת את הידע המקצועי שאספנו במשך שנים ארוכות - בצורה חינמית באינטרנט, נגישה לכל הורה. יש לנו רצון אמיתי להעלות את המודעות לילדים מחוננים ולהביא סוף לערפל, לחוסר הוודאות ולתסכול שחווים הורים וילדים מחוננים, ובכך אף למנוע טעויות רבות שנגרמות לילדים מחוננים הן במסגרת המשפחתית והן במסגרת החינוכית.

האתר הוקם על ידי "מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך", אשר מספק רבים מהשירותים הרלוונטיים למחוננים בכל השלבים: אבחון מקצועי לאיתור מחוננות הכולל בדיקות מקיפות להפרעות קשב וריכוז וליקויי למידה, טיפול פסיכולוגי וייעוץ רגשי למחוננים וכן הדרכת הורים מותאמת להורים למחוננים.

לאורך השנים נתקלנו פעמים רבות במשפחות שלא ידעו כיצד להתמודד עם המחוננות, לפעמים מכיוון שלא אותרה במסגרת החינוך הרגילה, לפעמים מכיוון שלא קיבלה את ההתאמות הנדרשות לה ולפעמים כי גם אם ניתנה התאמה - היא לא הייתה מדויקת לילד ואף עשתה לו עוול.

הנגשת המידע באופן חינמי היא חלק מהאידיאולוגיה שלנו להפיץ כמה שיותר מודעות לתחום המחוננים, שלוקה בחסר לצערנו, ועל ידי כך לאפשר למשפחות רבות להעניק לילדיהם את ההתמודדות והטיפול הטובים ביותר עם מצבם.

האם ניתן להיעזר בכם מעבר לידע שמונגש באתר?

כמובן. לאורך יותר מ-16 שנות הניסיון של המכון התמחינו בתחום המחוננים והידע שהיה לנו חשוב להנגיש כאן בצורה חינמית הוא רק קצה המזלג, יש ברשותנו מגוון של שירותים המותאמים למחוננים.

תחת צל קורתנו עומדים לשירותכם פסיכולוגים חינוכיים מהטובים בארץ, מומחים בתחומם, שיוכלו לאבחן בצורה המדויקת ביותר את פוטנציאל המחוננות של ילדיכם ואף לתת לכם פתרונות ברי קיימא להתמודדות עם המחוננות, בבית כמו גם במסגרת החינוכית של הילד.

מעבר לאבחון המחוננים המקצועי שהמכון מעניק, יש אפשרות לקבל ייעוץ ו/או טיפול פסיכולוגי ורגשי, זאת על מנת לסייע לילד להכיר ביכולותיו, לדעת לתווך לסביבתו הקרובה את עולמו הפנימי המורכב ולהתפתח בצורה טובה יותר.

כמו כן, המכון מספק הדרכות הורים מפורטות, ייחודיות להורים למחוננים, שיאפשרו להם להבין את הילד טוב יותר, לדעת כיצד להתמודד מולו במצבים מאתגרים ולשמור על האיזון המשפחתי העדין גם מול אחים נוספים.

אנחנו כאן בשבילכם:

למגוון השירותים למחוננים של המכון ולשאלות נוספות: