מאמרים בנושא
יְלָדִים מְחוֹנָנִים

מאמרים

כל מה שהורים לילדים מחוננים צריכים לדעת - כאן!

הגיע הזמן לפזר את הערפל אחת ולתמיד ולהיפטר מכל הבלבול מעודף המידע ברשת, מההמלצות הלא-ברורות של הסובבים ואנשי החינוך ומאי-הבהירות והוויכוחים הקטנים ביניכם ובין בני זוגכם.

אי ודאות היא לא דבר נעים, במיוחד כשמדובר בטובתם של ילדינו.

ילדים מחוננים דורשים תשומת לב והתאמות מיוחדות בכל תחומי החיים, החל מהרמה הבין אישית והחברתית עם בני גילם, דרך ההבנה והתמיכה שלכם כהורים וכלה בבחירת המסגרת הלימודית ואנשי החינוך שבה.

כדי שתוכלו להכין את ילדכם לעתיד הטוב ביותר, עבורו ועבור כל המשפחה - אתם צריכים את הדבר היחיד שחסר לכם כרגע: מידע מהימן, מקצועי, ברור ונגיש בנושא מחוננים וכל הקשור אליו.

אז מזל שאתם פה!

הורים יקרים, ריכזנו עבורכם את מאמרי המומחים בנושאי מחוננות (הגדרות, פירושים, תכונות ומאפיינים), ילדים מחוננים, אבחון לילד מחונן, מבחן ארצי לאיתור מחוננים של משרד החינוך ועוד.

בעזרת מידע זה - תוכלו להרגיש יותר בטוחים לגבי מה שמצפה לילדכם, להבין כבר עכשיו חלק מהאתגרים שיצא לכם להתמודד איתם ולהיות מוכנים מראש עבור אתגרים עתידיים.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, כדי להפוך את החיים שלכם לקצת יותר קלים, למלא אתכם בוודאות וביטחון ולהוביל את המשפחה למקום רגוע, תומך ומבין.

מעוניינים במאמר מומחה בנושא ספציפי? מוזמנים ליצור איתנו קשר!

ילד מחונן הגדרה פירוש

ילד מחונן - הגדרה/ פירוש

מהי מחוננות, כיצד היא נקבעת באופן רשמי, מה ההגדרה של ילד מחונן, כיצד מוגדרת מנת משכל של מחוננים, מהו אבחון מחוננים מקצועי, מהו מבחן מחוננים של משרד החינוך, מה האפשרויות של ילד מחונן מבחינה חינוכית ועוד!

תכונות של ילד מחונן מאפיינים

תכונות של ילד מחונן/ מאפיינים

רשימת מאפיינים ותכונות של ילד מחונן מגיל 3 ומעלה, מאפיינים ותכונות של ילד מגיל 6 ומעלה, כיצד הורים עשויים לזהות סימנים וקשיים אפשריים של ילדים מחוננים מבחינה לימודית, אישית וחברתית.

מבחן איי קיו IQ

מבחן אייקיו (IQ)

מהי ההגדרה של מנת משכל (IQ) וכיצד מודדים אותה, מאיזה גיל יש לבחון אינטליגנציה של ילדים והיכן עושים זאת, כולל האם מבחן אינטליגנציה מספיק לקביעת מחוננות.

מה ההבדל בין מחוננים למצטיינים

מה ההבדל בין מחוננים למצטיינים?

מהו ילד מצטיין לעומת ילד מחונן והאם ההבדל חשוב? כיצד בודקים מחוננות באופן מהימן? מהן המסגרות הפתוחות עבור ילדים מצטיינים ועבור ילדים מחוננים וכיצד תוכלו לזהות בעצמכם סימנים למחוננות?

מחוננים עם לקויות למידה

מחוננים עם לקויות למידה

מה זה אומר תלמידים מחוננים לקויי למידה, מה החשיבות באיתור השילוב בין מחוננות ולקויות למידה, טיפים פרקטיים להתמודדות עבור הורים למחוננים עם ליקויי למידה ומהן אפשרויות עזרה חיצונית מקצועית.

מחוננים עם הפרעות קשב וריכוז

מחוננים עם הפרעות קשב וריכוז

כיצד מוגדרים ילדים מחוננים עם הפרעות קשב וריכוז, מהן ההשפעות האפשריות של ADHD ואינטליגנציה גבוהה, תשובות לשאלות נפוצות הקשורות למחוננות עם הפרעת קשב וטיפים להורים לטיפול.

אבחון מחוננים

אבחון מחוננים

מתי צריך לעשות אבחון מחוננים ומה זה אומר, מה כולל האבחון, על ידי מי הוא מבוצע וכיצד, מדוע אבחון מקצועי מאתר מחוננים שלא עברו את המבחן הארצי של משרד החינוך ועוד!

מבחן מחוננים

מבחן מחוננים

מתי מתקיים מבחן מחוננים ובאיזה אופן, על ידי מי מבוצע כל חלק של המבחן ומתי מתקבלות התוצאות, מה ניתן לעשות לאחר ביצוע המבחן, האם ניתן לעבור מבחן מחוננים חוזר או בגיל מאוחר ועוד!

הכנה למבחן מחוננים

הכנה למבחן מחוננים

כיצד נראית הכנה למבחן מחוננים של משרד החינוך, האם היא נדרשת כדי להכין את ילדינו למבחן או שמא היא רק מזיקה וכיצד בכל זאת ניתן להכין את הילד למבחן מחוננים.

הקפצת כיתה

הקפצת כיתה

מהי הקפצת כיתה, מדוע היא מבוצעת ובאילו תנאים, מהן ההשלכות האפשריות על מצבו הלימודי והחברתי של הילד בהקפצת כיתה והאם רק מחוננים יכולים לקפוץ כיתה.

הדלגה לכיתה א

הדלגה לכיתה א'

באילו מקרים יש צורך לבצע הדלגה מגן טרום-חובה לכיתה א' ובמה היא שונה מהקפצת כיתה, איך נדע שהילד שלנו מתאים להדלגה לכיתה א' ואילו קשיים עלולים להתעורר עקב כך.

הדרכת הורים למחוננים

הדרכת הורים למחוננים

למי רלוונטי לפנות להדרכת הורים, מתי צריך אותה, כיצד מבוצעת הדרכת הורים ואיך היא נראית, מה היא תיתן לי כהורה לילד מחונן ועם אילו קשיים אצליח להתמודד בזכותה, כולל דוגמאות ספציפיות מהחיים.

טיפול פסיכולוגי לילדים מחוננים

טיפול פסיכולוגי לילדים מחוננים

איך נראים טיפולים פסיכולוגיים של ילד מחונן, מתי צריך טיפול פסיכולוגי לילד מחונן, באיזה גילאים שולחים ילד מחונן לפסיכולוג, סימנים להורים שהילד צריך טיפול פסיכולוגי וכמובן השלכות של טיפול תרופתי אפשרי.

חוגי העשרה לילדים מחוננים

חוגי העשרה לילדים מחוננים

מהם חוגי העשרה לילדים מחוננים ומדוע ילד מחונן בכלל זקוק להעשרה נוספת? מהן ההשלכות של ילד מחונן אשר לא רשום לחוג העשרה? אילו חוגי העשרה קיימים ומהם הטיפים לבחירת חוג מתאים לילד?